Monday, November 12, 2012

Widac kierunek...

..a przygladam sie temu z zewnatrz.
Ale widac czemu to ma sluzyc. Gawkowski z SLD juz sie zaczal udzielac na portalach internetowych twierdzac, ze konieczna jest delegalizacja wszelkiego elementu uzupelnionego o "kolejne, różne informacje, które będą spływały z kraju a propos łamania konstytucji, łamania prawa, a przede wszystkim promocji faszyzmu w Polsce".

Co ja moge powiedziec? Trzeba czekac na rozwoj wydarzen. Ze strony rzadu jest zastanawiajaco cicho narazie... 


ale... portale internetowe zaczynaja coraz bardziej pokazywac opinie, ktore wczesniej byly ignorowane; rozumiem, ze w dobie internetu ciezko jest schowac opienie Die Welt, nie mowiac juz o tym, ze informacje wogole ciezko jest utrzymac dzis w ryzach..

Cynik we mnie twierdzi, ze chodzi i zyski z reklam, bo gawiedz chce krwi i walki. Chce walki dwoch molochow w panstwie. A portale, i, tak zwane, 'nowe media' z checia dadza i igrzyska jesli bedzie cos z tego. 

Ale.. ale.. powiem tak, nie przypominam sobie by na glownych portalach lansowano takie o to stwierdzenia:

"Moskiewska dziennikarka Masza Gessen, autorka krytycznej biografii Putina, odpowiedziała niedawno na to pytanie w taki sposób: Putin jest na tyle cyniczny, że mógłby zabić Kaczyńskiego. Ale nie miał motywu. Dla Putina Polska właściwie nie istnieje. Dla niego to mały, irytujący kraj, który ciągle przypomina Katyń, zamiast o nim zapomnieć. (...) Na zadane w innym kontekście Putinowi pytanie, czy wydał już kiedyś rozkaz zlikwidowania wroga państwa, odpowiedział, że: »rosyjskie służby wywiadowcze nie posługują się takimi środkami. Ale też nie sądzę, żeby takie rozkazy podpisywała głowa państwa. To sprawa służb wywiadu«" - kończy "Die Welt".

Powiem uczciwie, troche sie zaczalem bac, bo kierunek widac az za dobrze.

Gawkoski  


Przeglad Niemieckiej prasy

Aleksander Scios


No comments:

Post a Comment